Звіт директора 2020-2021

26.08.2021

Звіт

керівника закладу Переможненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів за результатами роботи у 2020-2021 н.р.

Червень - 2021 р.

Вступна частина

Переможненський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Комарнівської міської ради Львівської області у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 964, іншими нормативно-правовими актами, Статутом школи.

Навчальний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

  • безпечні умови освітньої діяльності;

  • дотримання державних стандартів освіти;

  • дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності;

  • дотримання фінансової дисципліни.

Головні завдання навчального закладу :

забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту, виховання громадянина України;

  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів та націй;

  • формування і розвиток соціальнозрілої, творчої особистості, з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

  • розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань;

  • реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

  • виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів;

  • створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину та суспільство.

Організаційні питання 2020-2021 н.р.

У 2020-2021н.р. робота шкільного колективу спрямована на єдину методичну проблему: «Впровадження здоров'язберігаючих освітніх технологій під час навчально-виховного процесу».

У 2020-2021 н.р. у школі проводилися заходи згідно з планом науково-методичної роботи, Концепції Нової української школи, до яких залучалися всі вчителі. Відповідно до наказу по закладу протягом року діяла:

- школа наставництва (керівник Пеленська З. Й.)

Мончак Х. Т.-Мончак О. І.

Ленець О. Є.- Губарєва К. Я.

- методична рада школи (керівник Пеленська З. Й.)

Ці школи працювали згідно з планом, затвердженим директором. Основна їх мета - це допомога вчителеві в умовах реформування загальної середньої освіти на засадах гуманізації, методологічної переорієнтації процесу навчання з інформативної форми на розвиток особистості людини, розвиток творчої активності вчителя та учня, впровадження в практику роботи школи досягнень науки, нових технологій згідно з Положенням про методичну роботу з педагогічними кадрами закладів освіти.

З метою активізації пізнавальної діяльності учнів, урізноманітнення форм і методів роботи з дітьми, зацікавлення школярів, надання можливості всебічно розвиватися молодій особистості у закладі згідно з наказом директора були організовані і проведені у 2020-2021н.р. предметні тижні, а саме:

- Тиждень психології з 16.11 по 20.11.2020;

Робота із здібними та обдарованими дітьми

Одним із основних принципів роботи школи є виявлення та підтримка в процесі навчання обдарованих та здібних у певних галузях учнів. У школі створено відповідні умови для розвитку інтелектуальної та творчої обдарованості школярів. організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному та обласному етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;

Розв'язання проблем та завдань школи, затверджених педагогічним колективом на навчальний рік, дало змогу шкільному колективу досягти успіхів у різних онлайн - олімпіадах, конкурсах .

Учні школи брали активну участь у предметних міжнародних конкурсах, а саме:

- конкурс з інформатики «Бобер» - 33 учні ( 4 відмінно);

-конкурс з фізики "Левеня"- 54 учні (1 відмінно).

Забезпечення обов'язкової освіти

На початку 2020-2021н.р. у нашій школі навчалося 262 учні. Укомплектовано 13 класів із середньою наповнюваністю 23 учні Навчанням охоплено 100% учнів. Дані про дітей, які вибули з навчального закладу, є зафіксовані в документах.

З 21 випускників 2020 року школи ІІ ступеня на початок навчального року продовжили навчання всі учні: з них 18( 85%) учнів у школі ІІІ ступеня, 2( 9,5%) у профтехосвіті, 1 ( 4,5%) у вузах І-ІІ рівня акредитації.

Із 15 випускників школи ІІІ ступеня продовжили навчання 15 учнів: з них 10( 67%) у вузах ІІІ-ІV рівня акредитації ), 5 у профтехосвіті ( 33%).

Організація освітнього процесу

У навчальному закладі пріоритетними були реформи освітнього процесу, реформа початкової школи ( НУШ), спрямовані на демократизацію, гуманізацію, диференціацію, запровадження інтерактивних елементів навчання учнів, гармонійний розвиток творчої та креативної особистості.

Структура навчального року складається із 2-х семестрів, проводиться тематичне, семестрове, річне оцінювання знань учнів. Школа працює в одну зміну при 5-ти денному робочому тижні. Заняття розпочинаються о 9:30. Тривалість уроків у навчальному закладі становить: у перших класах - 35 хв, у 2-4 класах - 40 хв, у 5-11 класах - 45 хв. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджується Радою навчального закладу, профспілковим комітетом, затверджується директором школи. Основним документом школи, що регулює освітній процес, є робочий навчальний план, що складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України із конкретизацією варіативної частини.

Робочий навчальний план затверджується директором школи.

У вигляді додатків до робочого плану додаються розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний). Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники закладу добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів. У навчальному закладі визначення рівня досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до чинної системи оцінювання досягнень у навчанні учнів, ведеться тематичний облік знань. У перших- третіх класах подано словесну характеристику знань учнів у навчанні, у 4-11 класах- дванадцятибальна система оцінювання знань.

У документі про освіту (свідоцтво досягнень ( НУШ), табель успішності, свідоцтво) про здобуття базової загальної середньої освіти, свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти) відображено досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію (у 2020-2021 н.р. ДПА у 4 та 9 класах не проводилася).

Результати семестрового, річного, підсумкового оцінювання доводяться до відома учнів класними керівниками.

Результативність

Аналіз результативності навчання (середні бали кожного класу) показав, що середній бал становить 6.5 . Серед предметів найвищий середній бал: трудове навчання, музичне мистецтво, християнська етика, захист України, образотворче мистецтво (більше 8-ми балів); найнижчі показники з таких предметів: математика, фізика, іноземна мова, історія, хімія (нижче 6-ти балів). Необхідно звернути увагу педагогічного колективу на успішність учнів 5-тих класів, порівнюючи їх із навчанням у початковій школі.

Спостерігаємо, що успішність у 5-х класах порівняно з 4-ми погіршилась. Основними причинами такого стану є:

- певний розрив між початковою і середньою ланкою освіти;

- зміна учнями середовища, кількість учителів;

- недотримання єдиних вимог навчання, інколи непорозуміння між учителем та учнями;

У 2020-2021 н.р наказом Міністерства освіти та науки України ДПА у 4 та 9 класах , 11 класі не проводилася. Учні школи ІІІ ступеня складають ЗНО.

У 2020-2021н.р. відповідно до наказу директора школи були проведені контрольні роботи за І та ІІ семестри з української мови, математики, історії України, англійської мови, французької мови. Це один із видів адміністративного контролю й аналізу результативності навчання.

Упродовж 2020 - 2021н.р. у школі діяли такі гуртки:

  • спортивний ( керівник Лимич Б.М.);

  • «Равлик- мандрівник» ( керівник Тимофєєва С.Л.);

  • вокальний гурток ( керівник Хміль С.П.);

  • військово-патріотичний (керівник Давид І.Б.);

  • християнський (керівник Мончак Х.Т.);

  • хімічний ( керівник Марців Л.П.);

  • "Захисти себе від ВІЛ - СНІД " ( керівник Карабин У.І.);

До гурткової роботи було залучено 84 учні школи.

Інформатизація освітнього процесу

Пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти у 2020-2021 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

  • впровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних технологій в освітній процес;

  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

  • оптимізація освітнього менеджменту на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності;

  • використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Реалізується повний комплекс завдань. Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами. Ведеться база даних у програмному комплексі ДІСО. Активно використовується у повсякденній роботі локальна шкільна мережа.

Що стосується безпосередньо освітнього процесу, то комп'ютеризація й інформатизація закладу на сьогодні слабо задовольняє потреби освітнього процесу. У школі функціонує 2 комп'ютерні класи, усі кабінети та приміщення школи підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. Але вік комп'ютерів другого комп'ютерного класу бажає бути більш сучасним.

Продовжується робота з розширення матеріально-технічної бази школи.

Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес в цьому навчальному році активізувався. Більшість вчителів упродовж року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. При підготовці та проведенні уроків, групових занять, підготовці учнів до різноманітних конкурсів педагоги використовували мережу Інтернет, власні презентації. Для перевірки вивченого матеріалу розроблялись або використовувались готові тести в електронному вигляді.

Якість виховної роботи

Управління виховною роботою школи здійснювали заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, практичний психолог.

Політичні та соціальні процеси, що відбуваються в Україні, спрямовані на утвердження демократичних засад розвитку держави, зумовлюють необхідність відповідних змін у галузі освіти, складовою якої є виховання. Школа повинна бути державно-громадським загальноосвітнім закладом, який організовує свою діяльність на грунті національної культури і національних традицій, а за змістом та формами роботи відповідає національно-культурним потребам України, її становленню та розвитку як суверенної держави.

Успіх виховного процесу залежить від взаємин між учителем та учнем, які мають розвиватися на основі співробітництва і ділового партнерства.

Виховна робота в школі проводиться за кількома напрямками:

Національно-патріотичне та громадянське виховання, формування національного ідеалу.

Мета напряму: формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, батьківщини, держави, нації, виховання свідомого громадянина України, патріота, формування у молодого покоління потреби та уміння жити в громадянському суспільстві.

Проведено:

  • Участь у велопробігу визначними місцями Комарнівського краю, присвяченого Дню Державного прапора України (учні 4, 7 та 10-Б кл, ЗДВР Марців Л.П.);

  • День Захисника України (учні 7 кл., кл.кер. Гринько М.М.);

  • День української писемності і мови. «Квітни, моя мово українська» (уч. 7 кл., кл.кер. Гринько М.М., учнівське самоврядування);

  • День пам'яті жертв Голодомору "Голодомор... Страшні його жнива" (учнівське самоврядування), та акція «Незабудки пам'яті» (учні 4-Б, кл.кер. Кочулаб Г.В.);

  • Тематична лінійка, присвячена Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні (уч. 7 і 9 кл., ЗДВР Марців Л.П.);

  • Підготовка відео-презентацій, присвячених Дню рідної мови (уч. 7 та 8 кл., кл. кер. Гринько М.М., Гринько Н.М.);

  • Шкільний марафон, присвячений творчості Т.Г.Шевченка (уч. школи, вчителі укр. мови та літератури Гринько М.М., Мончак О.І. та Федух Д.І.);

  • Підготовка відео-презентації до 207 річниці від Дня народження Тараса Шевченка (уч. 3 та 9 кл., кл.кер. Ленець О.Є., Мончак О.І.);

  • Читання творів Тараса Шевченка та авторських віршів про поета в аудіо- та відео форматі (уч. школи, вч. укр. мови та літератури Гринько М.М. );

  • Підготовка відео-презентації до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки (уч. 3 та 8 кл., кл.кер. Ленець О.Є, Гринько Н.М.);

  • Підготовка відео-привітання з 91-річчям Ліни Костенко (уч. 3 та 7 кл., кл. кер. Ленець О.Є., Гринько М.М.);

  • Підготовка відео-презентацій, присвяченої 35-роковинам Чорнобильської катастрофи (учнівське самоврядування);

  • Свято Героїв (уч. 5 - 9 кл., класні керівники, пед..-орг., ЗДВР);

  • Підготовка відео-ролика, присвяченого Дню вишиванки (уч. 4-А, кл.кер. Губарєва К.Я.).

Морально-релігійне виховання.

Мета проєкту: виховання гуманної особистості, розвиток духовного потенціалу дитини на засадах християнської моралі.

Проведено:

  • Підготовка міні-проєкту «Мистецтво прожити гідно» (учнівське самоврядування);

  • Андріївські вечорниці (уч. 8 та 10 кл., педагог-організатор Гринько Н.М.);

  • Зустріч Коляди (уч. 3 кл., пед..-орг. Гринько Н.М.);

  • Свято Миколая (уч.3 кл., кл.кер. Ленець О.Є.);

  • Відео-привітання із Різдвяними святами (учнівське самоврядування);

  • Підготовка до Великодніх свят: розфарбовуємо писанки (уч. 1 - 4 кл., кер. гуртка «Равлик мандрівник» Тимофєєва С.М.), готуємо відео-привітання (уч.3 та 8 кл., кл.кер. Ленець О.Є., Гринько Н.М.).

Художньо-естетичне та народознавче виховання.

Головна мета : виховати високі ідеали, прищепити любов до прекрасного, рідного краю та традицій свого народу, розвинути творчу самостійність особистості.

Проведено:

  • Підготовка відео-презентації до Всеукраїнського дня бібліотек (учнівське самоврядування);

  • Відео-привітання вчителів з Днем учителя (уч.3, 4-А, 5, 8 та 11 кл., педагог-організатор Гринько Н.М.);

  • Акція «Подаруй бібліотеці книгу із власним автографом», та показ вистави про книгу. (уч. 8 кл., педагог-організатор Гринько Н.М.);

  • Посвята в читачі (уч. 2 кл., бібліотекар Лимич Н.Д.);

  • Андріївські вечорниці (уч. 8 та 10 кл., педагог-організатор Гринько Н.М.);

  • Новорічна казка «Ведмедикові сни» (уч. 5 кл., кл.кер. Лимич С.В.);

  • Відео-привітання із Різдвяними святами (учнівське самоврядування);

  • Виставка-конкурс «Різдвяний сувенір» (педагог-організатор Гринько Н.М., ЗДВР Марців Л.П.);

  • Зустріч з випускниками "Вечір шкільних друзів" (учні 9 - 11 класів, педагог-організатор Гринько Н.М.);

  • Літературна композиція "Тарас Шевченко - дітям" (уч. 3 кл., Ленець О.Є.,);

  • Підготовка відео-презентації до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки (уч. 3 та 8 кл., кл.кер. Ленець О.Є, Гринько Н.М.);

  • Підготовка відео-привітання з 91-річчям Ліни Костенко (уч. 3 та 7 кл., кл. кер. Ленець О.Є., Гринько М.М.);

  • Свято Букварика (уч. 1 кл., кл.кер. Пендак Л.В.);

  • Виховний захід «Початкова школо, прощавай» (уч. 4-А та 4-Б кл., кл.кер. Губарєва К.Я., Кочулаб Г.В.);

  • Випускний вечір «Прощавай, рідна школо» (уч. 11 кл., кл.кер. Федух Д.І., Лимич Б.М.,).

Екологічне виховання.

Покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв'язок природи і суспільства.

Проведено:

  • шкільну толоку у шкільному парку , на Символічній Могилі;

  • уроки просто неба, екскурсії до шкільного саду, догляд квіткових клумб;

  • виховна година "Чорнобиль - горе і біль" (4 - 11 класи, класні керівники);

  • захід "Чорнобиль...Трагедія...Пам'ять..." (4Б клас, Кочулаб Г.В.);

  • Підготовка відео-презентацій, присвяченої 35-роковинам Чорнобильської катастрофи (учнівське самоврядування);

  • виставка малюків "Чорнобиль. Думай про майбутнє!"(учні школи, вчитель образотворчого мистецтва Сивак О.Я.).

Правове виховання та профілактика шкідливих звичок

Мета: підготовка дітей до усвідомлення сутності, наслідків негативних соціальних явищ, ціннісного ставлення до власного життя і життя інших, формування правової культури, що передбачає активну протидію випадкам порушення законів постійно в центрі уваги педагогічного колективу школи.

  • У школі працює рада профілактики, засідання якої відбуваються згідно з планом роботи школи в останній четвер кожного місяця. В ході засідання розглядаються питання роботи з учнями, схильними до правопорушень, випадки порушення дисципліни в школі, сім'ї та поза школою. Учнів з девіантною поведінкою охоплено постійними та тимчасовими дорученнями, проводилась систематична індивідуальна робота класних керівників, практичного психолога та соціального педагога з учнями. У 2020-2021 н.р. було проведено 4 засідання шкільної ради профілактики.

Проводиться щоденний облік відвідування учнями навчальних занять і фіксується у класному журналі; систематичний аналіз пропусків уроків; індивідуальна робота з учнями, що мають девіантну поведінку. Ведеться облік даних про учнів, схильних до правопорушень. Питання організації роботи щодо обліку відвідування учнями школи та встановлення причин відсутності на уроках знаходиться постійно в полі зору класних керівників.

Родинне виховання.

Головна мета - виховати почуття родини, міцної сім'ї як основи суспільства, навчити дітей відповідальності за своїх близьких, зуміти підтримати і зрозуміти рідних.

Проведено:

  • Підготовка міні-проєкту «Мистецтво прожити гідно» (учнівське самоврядування);

  • Підготовка відео-привітання до Дня Матері (уч. 3, 4-А, 5 та 6 кл., кл.кер., Ленець О.Є., Губарєва к.Я., Лимич С.В. та Чупа Г.Й.);

  • Підготовка відео-ролика, присвяченого Дню сім'ї (учнівське самоврядування);

  • Підготовка відео-ролика, присвяченого Дню захисту дітей (учнівське самоврядування).

Мета напрямку «Формування здорового способу життя» - забезпечення повноцінного розвитку дитини, охорона та зміцнення її здоров'я, формування фізичних здібностей особистості.

Проведено:

  • Заходи, присвячені боротьбі зі СНІДом (уч 6 кл., практичний психолог Сивак О.Я.);

  • Конкурс агітбригад «молодь обирає здоров'я» (учнівське самоврядування, пед..-орг. Гринько Н.М.).

Трудове виховання та профорієнтаційна діяльність.

Мета: виховання дисциплінованості, організованості, бережливого ставлення до суспільної і приватної власності, природних багатств, створення умов для розуміння учнями ролі праці в житті, реальних перспектив її в умовах ринкової економіки, виховання психологічної готовності до праці (позитивна установка на трудову діяльність; уміння швидко адаптуватись до нових умов праці); визначення структури учнівського колективу та статусу учня в колективі; виховання лідерів; вивчення інтересів, здібностей, нахилів учнів, формування вмінь відстоювати свою точку зору, культуру, терпимості до іншої точки зору, права на особисте судження є основними орієнтирами при плануванні роботи з профорієнтації.

  • Майстер-клас «Стрітенська свічка» (уч. 3 - 8 кл., кер. гуртка «Равлик мандрівник», Тимофєєва С.М.);

  • Майстер-клас «Розфарбовуємо писанки» (уч. 1 - 4 кл., кер. гуртка «Равлик мандрівник», Тимофєєва С.М.);

  • Екскурсія у «Хатинку Миколая», на майстер-клас із виготовлення ялинкових прикрас (уч. 1 - 4 кл., кл.кер. Пендак Л.В., Гірняк О.В., Ленець О.Є., Губарєва К.Я., Кочулаб Г.В.).

У школі у 2020-2021н. р. із виховною метою були проведені Тижні, Місячники, Декади , а саме:

  • Місячник «Увага! Діти на дорозі» - вересень ;

  • Місячник Шкільної бібліотеки - з 01.10 по 31.10.20;

  • Тиждень знань з безпеки життєдіяльності з 09.11.20- по 13.11.20

  • Тиждень з протидії булінгу з 23.11.по 27.11.204

  • Тиждень безпеки дорожнього руху з 02.11 по 06.11.20;

  • Тиждень профілактики ВІЛ -СНІД у - з 30.11 по 04.12.20;

  • Всеукраїнський Тиждень права - з 07.12 по 11.12. 20;

  • Тиждень реалізації прав дитини - з 07.12 по 11.12. 20; ;

  • Шевченківська декада - з 09.03 по 19.03.21.) з 15. 03 у формі онлайн);

  • Тиждень Охорони праці з 26.04.по 30.04.21;

  • Тиждень запобігання дорожньо - транспортного травматизму з 17.05. по 21.05.21

Учнівське шкільне самоврядування дає позитивні результати. Основне його призначення і мета - формування в учнів активної життєвої позиції, підготовка до безпосередньої участі у демократичному управлінні суспільством. Робота учнів у самоврядуванні сприяє виробленню в них організаторських навичок, відповідальності, принциповості, вміння знаходити правильне рішення і долати труднощі, вміння проявити ініціативу.

Активісти учнівського самоврядування: Радищак Вікторія, Деркач Софія, Гавдан Ангеліна.

Учнівське самоврядування організувало і провело:

листопад:

1. Квест для учнів 6-Б класу "Цікаві сторінки української писемності"

2. Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?" для старшокласників

3. Акція «Незабудки пам'яті».

грудень:

1. Конкурс новорічних композицій учнів 6-11 класів

лютий:

1. Акція "Ангели пам'яті"

2. Ігрове заняття з учнями 8 класу "Безпечний Інтернет"

3. Поетичний флешмоб до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки.

березень:

1. Фотоквест для учнів 8-11 класів "Цікаві факти про Шевченка"

2. Квест для учнів 5 класу "Що я знаю про Шевченка"

3.Поетичний флешмоб до 207 річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

4. Поетичний флешмоб з нагоди святкування 91 дня народження Ліни Костенко.

травень:

1. Квест "Українська вишиванка"

2. Квест для учнів 4-их класів "У пошуках скарбу"

Активним учасником художньої самодіяльності школи був: Пиріг Роман (уч. 9 кл.).

У закладі проводиться спортивно - масова робота з оздоровлення учнівської молоді, пропаганди здорового способу життя.

У 2020-2021н.р. учителями та класними керівниками було організовано та проведено ряд екскурсій, а саме:

  • Екскурсія у «Хатинку Миколая» (уч. 1 - 4 кл., кл.кер. Пендак Л.В., Гірняк О.В., Ленець О.Є., Губарєва К.Я., Кочулаб Г.В.);

  • Велоекскурсія визначними місцями Комарнівського краю (учні 8, 9 та 10 кл., ЗДВР Марців Л.П., пед..-орг. Гринько Н.М.);

Співпраця з батьками

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

На сьогодні час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо

Робота з педагогічними кадрами

У 2020-2021 навчальному році штатними працівниками наша школа булла забезпечена 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно

до фахової освіти педпрацівників.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників: 32 педагогічних працівники мають вищу освіту: 11 - «вищу кваліфікаційну категорію», 17 - «першу кваліфікаційну категорію», 1 - «другу кваліфікаційну категорію», 3 - кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; 1 вчитель педагогічне звання «учитель-методист» та 8 вчителів педагогічне звання «старший учитель».

Організаційно-методична робота

Важливою складовою кадрової політики в школі є система роботи з підвищення професіоналізму педагогічних працівників.

Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- школа молодого спеціаліста, наставництво;

- самоосвіта та атестація педагогів;

- вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду;

- участь у районному професійному конкурсі.

З питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів Міністерства освіти і науки України адміністрація школи регулярно проводила виробничі наради, наради при директорові, засідання методичної ради, засідання батьківського комітету, засідання педагогічної ради, засідання комісій з підготовки педагогічних рад, співбесіда з окремими вчителями.

Адміністрація школи здійснювала постійний контроль за станом виробничої та виконавчої дисципліни. У школі діє профспілкова організація.

У школі діє методоб'єднання вчителів початкових класів і методоб'єднання класних керівників. Учителі школи беруть активну участь у творчих групах, школах передового педагогічного досвіду, школах педагогічної майстерності району.

Атестації у 2020-2021н.р. підлягало 3 педагогічних працівників. Пройшло чергову атестацію 3 вчителів. Атестаційна комісія ІІ рівня при відділі освіти Комарнівської міської ради підтвердила кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії»:

вчителю української мови та літератури Мончак О.І.

Атестаційна комісія І рівня підтвердила кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії" вчителю зарубіжної літератури Карабин У. І.

Атестаційна комісія І рівня присвоїла кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії" вчителю інформатики Шпильовій М. М.

Дирекцією школи під час проведення атестації здійснювалося експертне оцінювання якості роботи з різних питань.

У 2020-2021 н.р. педагоги закладу проходили підвищення кваліфікації на різних освітніх платформах, проєктах, ЛОІППО.

Розподіл педагогічного навантаження, формування управлінського резерву, стимулювання праці та якісного ставлення педагогічних працівників до своєї справи, соціально-психологічної адаптації молодих вчителів, доцільність розстановки кадрів для належного керування закладом завжди були на порядку денному адміністрації. Методичні об'єднання, профспілкові комітети безпосередньо брали активну участь у розв'язанні виробничих питань.

У 2020-2021н. р було проведено:

Педагогічні читання на тему:

1.«Перехід школи на дистанційне навчання» (листопад 2020 р. (Лимич С. В.)

Психолого - педагогічний семінар на тему:

« Профілактика "емоційного вигоряння" педагогів.» (грудень 2020 р.);

Круглий стіл на тему :

« Проблеми та перспективи реалізації сучасних ідей в НУШ»" ( березень 2021 року)

Засідання методичного об'єднання класних керівників на тему:

"Здоров'язберігаючі освітні технології як засіб формування культури здоров'я школярів"- обмін досвідом.

Засідання методичного об'єднання учителів початкових класів на тему:

Тренінг "НУШ -новий зміст освіти"

Психологічний супровід освітнього процесу. Робота практичного психолога в 2020-2021 навчальному році була спрямована на рішення конкретних проблем, з якими зверталися учні, їх батьки, вчителі. Діяльність здійснювалася за наступними напрямками: психодіагностична робота, консультаційна робота, корекційно-розвивальна робота, психологічна просвіта, організаційно-методична робота.

І Діагностика

  • Дослідження особливостей адаптації - учні 1-их, 5-их класів

  • Діагностика психологічної готовності першокласників до навчання в школі- учні 1-их кл.

  • Психологічне дослідження індивідуальних особливостей учнів, які мають ознаки дезадаптації.

  • Оцінка взаємостосунків учня з класом 4-А,4-Б кл.,10 кл.,6 кл.,8 кл.

  • Дослідження поведінки у конфліктній ситуації-учні10кл.

  • Дослідження професійних інтересів і нахилів - учні 9,10,11 кл..

  • Дослідження особистісних особливостей та емоційних станів новоприбулих учнів.

  • Діагностика самооцінки психічних станів учнів.

  • Анонімне анкетування учнів 5-11 кл про випадки булінгу в школі.

ІІ Профілактика

  • Профілактиктичні заняття, спрямовані на попередження проявів дезадаптації - учні 1-их, 5-их класів.

  • Профілактичні бесіди щодо поширення коронавірусної інфекції - учні 5-11 класів5-.

  • Тренінгове заняття «Ні - шкідливим звичкам!» - учні5- 9-их кл.

  • Тренінгове заняття «Як стати успішним» - учні6- 7-их кл.

  • Випуск стінгазети до Тижня протидії булінгу учні5 - 10-их кл..

  • «Дружба в підлітковому віці. Протидія булінгу» - учні 7-их кл..

  • Розвивальні заняття для підлітків»Насильство та жорстокість» - учні 5-8 кл.

  • Заняття «Що таке булінг і як йому протистояти» - учні 5-6 кл.

  • Тренінгове заняття «Ні - булінгу!» - учні 10-11 кл.

  • Круглий стіл «Кібербулінг. Причини та наслідки» - учні 9-их кл.

  • Профілактична бесіда «Як подолати булінг?» - учні 7- 8 их кл.

  • Бесіда «Що я знаю про ВІЛ/ СНІД?» - учні 7-11 кл.

  • Бесіда «Яким повинен бути друг», «Світ навколо тебе» - учні 1-их кл.

  • «Твій режим дня», «Слова ввічливості» - учні 2-их кл

  • Бесіда «Роби добро» - учні 3-их кл

  • Бесіда «Будь милосердним!»- учні 5-8 -их кл.

  • Заняття «Світ навколо тебе» - учні 2-их кл.

  • Заняття «Мої друзі», «Наші взаємостосунки у школі», «Я і моя сім'я» - учні 3-4 кл

  • Заняття «Я завітаю до вас у гості» - учні 2-их кл.

  • Заняття «Вчимось говорити компліменти» - учні 3-4-их кл.

  • Бесіда «Мої права та обов`язки» - учні 5-их кл.

  • Заняття «Звички формують характер, характер - долю» - учні 6-их кл. ,

  • Бесіда «Ризикована поведінка, її наслідки» - учні 7-8-их кл.

  • Бесіда «Від можливостей до здійснення мети» - учні 9-их кл. , Бесіда «Як не стати жертвою. Протидія торгівлі людьми» - учні 10-11 кл

  • Заняття за програмою «Протидія торгівлі людьми» - учні 8-9 кл.

  • Бесіда «Профілактика комп`ютерної залежності» - учні 5-8 кл

  • Бесіди на попередження жорстокої поведінки серед учнів

  • Тренінгове заняття «Ні - алкоголю, наркотикам та тютюнокурінню!» - учні 9-11 кл.

  • Бесіда про значення самооцінки вжитті людини- учні 7-их кл.

  • Бесіда «Обери здоровий спосіб життя» - учні 5-9 кл.

  • Заняття «Шкідливі та корисні звички» - учні 8-9 кл

  • Бесіда «Що кожен повинен знати про паління?» учні 10 кл.

  • Заняття на тему розв`язання конфліктів- учні 9-11 кл

  • Бесіда «Профілактика стресу» » - учні 9,11 кл

  • Бесіда «Моя безпека в Інтернет-мережі» с учні 5-8 кл.

  • Заняття «Мандруємо безпечним Інтернетом» - учні 1-4 кл

  • Заняття «Безпека в Інтернеті» - учні 5-8 кл.

  • Заняття на тему безпечного Інтернету- учні 9-11 кл.

  • Заняття з учнями на зниження рівня тривожності та агресії - учні 1-4 кл. Заняття «Мій клас - мої друзі» - учні 5-8 кл

  • Заняття «Усі ми одна сім'я» - учні 1-4 кл.

  • Заняття «Добро в тобі» - учні 5-их кл.

  • Корекційно- розвиткова робота з учнями, які мають прояви дезадаптації -учні 1, 5-их кл.

  • Корекційно-розвиткова робота з учнями з особливими освітніми потребами .

  • Заняття з попередження небезпеки дітей в Інтернеті»: «Життєві цінності» - учні 11 кл.

  • Тренінгове заняття «Життя як цінність» - учні 10-их кл.

  • Тренінгове заняття «Життя як найвища цінність людини» » - учні 9-их кл.

  • Заняття з елементами тренінгу «Грані особистості» » - учні 7А кл. ,Заняття «Я - за безпечний Інтернет» » - учні 6А кл.

  • Заняття «Подолай своїх драконів» » - учні 5-их кл.

  • Заняття «Ми відповідаємо за тих, хто нас любить» » - учні 4-их кл. , Заняття «Мрія про справжнього друга» » - учні 4-их кл.

  • Заняття на тему «Небезпека сексуального насильства над дітьми:

«Мої правила безпеки. Безпечні та небезпечні дотики» » - учні 2Б кл. ,

«Поведінка з незнайомцями» - учні 2Б кл«Розкажи дорослому» - учні 2Б кл.

  • Заняття з елементами тренінгу «Моя поведінка з незнайомцями» - учні 4-их кл.

  • Круглий стіл «Школа проти булінгу» - педагоги .

  • Бесіда «Як ЗМІ впливають на здоров`я людини?» - учні 9-11-их кл. ,

  • Заняття з учнями, які схильні до девіантної поведінки.

  • Конкурс малюнків» Ми проти булінгу» для учнів 1-7кл.

  • Розвивальне заняття»Шкільні невдачі.Як їх пережити?»-учні 5-6кл.

  • Розвивальне заняття»Я-людина,моє життя-прекрасне»-учні 7кл.

  • Бесіда:Мої життєві цілі»-учні 8-9кл.

  • Бесіда:Позитивне ставлення до життя-запорука психологічного здоров*я людини»-учні 10-11кл..

Гордість школи

Варто відзначити тих, хто за результатами успішності за 2020-2021н.р. стали відмінниками навчання, показавши високі результати:

4 клас - Куцик Христина, Карпецька Роксолана, Бариляк Денис

4 клас - Дмитришин Яна

5 клас - Шпрінгер Захар, Марців Максим;

6 клас - Половко Аліна ;

7 клас - Комарницький Дмитро, Шпак Володимир, Шпрінгер Юлія, Цапко Марта, Гірняк Анастасія, Щипель Софія;

8 клас - Гавдан Ангеліна, Деркач Софія, Радищак Вікторія;

9 клас - Сорока Катерина, Янишин Олег;

11 клас -Швець Юлія, Лешега Роман, Карабин Віталій.

Охорона праці

Протягом року проводилась цілеспрямована робота з питань реалізації державної політики в галузі охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії.

З метою створення безпечних умов роботи й охорони праці на початок 2020-2021 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно-технічного стану школи. Школа в достатній кількості забезпечена засобами пожежогасіння.

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяль-ності будівлі школи.

У всіх навчальних кабінетах створено належні (з позиції безпеки) умови праці та навчання. Наявні тематичні куточки, які містять інформацію про норми охорони праці та безпеки життєдіяльності.

За планом роботи школи проводимо навчання працівників школи з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо.

Відповідно до плану роботи з охорони праці служба охорони праці своєчасно виконувала всі заплановані заходи.

У школі є всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та учнів школи, які ведуться відповідно до нормативних вимог. Відпрацьовано програму вступного інструктажу з охорони праці для працівників та учнів школи.

Протягом 2020-2021 навчального року випадків виробничого травматизму серед працівників школи не було.

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу

Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, класів, спортмайданчика, що функціонують у закладі, є "задовільним".

3 навчальні класи НУШ обладнано мультимедійною технікою. Всі мають підключення до мережі інтернет.

Стан бібліотеки: збереження та поповнення фонду художньою, методичною та довідковою літературою, наявність періодичної преси - згідно з нормами, забезпеченість підручниками - 80 %. Бібліотека школи надає допомогу педагогічному колективу у підготовці різних заходів. Це анкетування учнів, конкурс , рейд-перевірка стану збереження підручників, всеукраїнська акція «Живи, книго», Свято Книги, різні тематичні книжкові виставки, приурочені до пам'ятних дат та історичних постатей ( "Козацькому роду - нема переводу", "Рідна мова - код для народу", бесіди "Бережи книгу", " Правила поводження з книгою".

Загальний фонд бібліотеки становить 13096 одиниць, з них загальний фонд підручників - 6621 примірників, художньої літератури -6491примірників.

Стан території: квітники, спортивний майданчик перебувають у задовільному стані.

План проведення поточного ремонту виконується. Огляд технічного стану будівель і споруд проведено.

Заняття фізичної культури проводяться у спортзалі та на спортивному майданчику зі спортивним обладнанням. Забезпечення спортивним інвентарем недостатнє.

У школі діє їдальня. Учні пільгових категорій харчуються безкоштовно, інші - за батьківські кошти.

Фінансово-господарська діяльність школи здійснюється на основі її кошторису, джерелами формування якого є:

- кошти місцевого бюджету, передбачені нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти;

- добровільні батьківські внески;

-благодійні внески юридичних та фізичних осіб.

Завдяки фінансовій підтримці батьків проведено всі інші роботи, в тому числі і заплановані.

Слід відзначити людей, які цікавляться проблемами школи, допомагають. Це спонсори і меценати, а саме: Цапко Юрій, Лимич Степан. Ми вдячні за розуміння і підтримку.

Соціальний захист, охорона здоров'я

Безпека життєдіяльності та запобігання усім видам дитячого травматизму. У школі наявна система профілактичної роботи з питань БЖД, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Основ здоров'я» та на годинах спілкування.

Класними керівниками 5-11 класів складена папка з матеріалами, в якій представлені конспекти уроки за темами: «Правила дорожнього руху», «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнням», « Правила безпеки під час користування газом», «Правила безпеки під час поводження з вибухонебезпечними предметами», « Правила безпеки на воді», «Правила безпеки при користуванні електроприладами», «Поводження з джерелами електроструму».

Проводиться велика робота з запобігання дитячому травматизму. У класних кімнатах оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих.

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

У школі систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року вчителями двічі було проведено обстеження житлово-побутових та матеріальних умов життя дітей з пільгових категорій у вересні та січні, складено акти обстеження.

На початку навчального року проведено соціальний моніторинг, за результатами якого було складено соціальні паспорти класів та школи, в яких вносились необхідні зміни протягом року.

Безкоштовним харчуванням у 2020-2021 н.р. було охоплено 9 учнів з числа пільгових категорій.

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік

Освітня система школи протягом 2020-2021 навчального року продемонструвала свою працездатність. Результати роботи навчального закладу в цілому відповідають потребам соціуму та вимогам держави.

Результат діяльності - на достатньому рівні. Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

  • адміністрація корегує дії щодо досягнення поставленої мети на підставі аналізу результатів;

  • освітній процес має тенденцію до розвитку;

  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;

  • у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань - школа підтримує свій позитивний імідж;

  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб здобувачів освіти;

  • значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);

  • методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;

  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Із урахуванням проведеного аналізу, після колегіального обговорення стану навчально-виховної роботи, відповідно до методичної, виховної проблем педагогічний колектив школи протягом нового 2021-2022 навчального року буде продовжувати роботу над реалізацією педагогічної проблеми «Впровадження здоров'язберігаючих освітніх технологій під час навчально-виховного процесу».

Основні завдання на 2021-2022 навчальний рік

  1. Забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави та села, рівного доступу до освіти дітей з особливими освітніми потребами.

  2. Забезпечення якісного методичного супроводу впровадження НУШ, нових Державних стандартів освітньої діяльності, оперативна допомога вчителям у підвищенні якості освіти, в організації їхньої діяльності.

  3. Забезпечення підвищення якості освіти на основі сучасного науково-методичного супроводження освітнього процесу,

  4. Посилення професійної орієнтації та допрофільної підготовки, подальша робота за індивідуальними освітніми траєкторіями розвитку учнів відповідно до їх особистісних потреб, інтересів і здібностей.

  5. Спрямування роботи на подальшу ефективну підготовку випускників до зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання.

  6. Посилення національно-патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій.

  7. Продовження роботи по створенню належних умов для навчання та виховання дітей, створенню здоров'язберігаючого середовища у школі.

8. Реалізація державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

9. Впровадження сучасних інтерактивних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні.

10. Зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Керівник закладу Л.Костюк

Школа

МИ ЗНАХОДИМОСЬ

Львівська область, Комарнівська міська рада, село Переможне, вул. Т. Шевченка 3

НАПИШІТЬ НАМ

dyrektorperemozhne@ukr.net

Години роботи

ПОНЕДІЛОК - П'ЯТНИЦЯ

8:00 - 17:00

СУБОТА - НЕДІЛЯ

Закрито

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати